7
Eki

Bu Gecelerde Bir Şey Var

   Yazar: Fahri Kaplan   Kategori: Edebiyat

    Ben biliyorum bu gecelerde bir şey var. Yoksa beni her gece bin bir efkâr basmazdı bu kadar. Biliyorum, biliyorum ne varsa bu gecelerde var. Ne varsa her gece boğazımda düğümlenen hecelerde var. Her ne varsa gece hissettiklerimde gizli. Gündüzden kalan boş bir koşuşturmaca. Bana kalan ne varsa kâr, hepsi de gecede var. Bilirim aşkım gece, sevincim gece, hüznüm gece… Bugünüm, yarınım, dünüm gece. Ne varsa bilirim, bilirim her şey bu iki hece. Ey peşimi bırakmayan dîvâne gönlüm! Daha fazla üstüme gelme gece gece.

    Ben biliyorum bu gecelerde bir şey var. Bir şey var ki gecelerde azıyor elemim. Bir şey var ki geceler boyunca durmadan yazıyor kalemim. Galiba gecelerde farkediyor aşkını. Ne yapsın, modern hayatın düzeninde gündüz sevmeye vakit mi kalıyor! Geceliyor gönül, her gece sayıklıyor, heceliyor. 

    Ben biliyorum bu gecelerde birşey var. Yoksa beni uykumdan etmezdi bu kadar. Bir şey var, bir şey. Elle tutulmaz, gözle görülmez bir şey. Bir şey var ki dağıtıyor buğusunu sislerin. Bir şey var ki aralıyor kapısını yepyeni hislerin. Kaç gecedir düşünmedeyim derin derin. Ne olur bulursanız bana da söyleyin. Bu gecelerde ne var?

Spread the love

Tags: , , ,

Bu Yazı 7th Ekim 2009 Çarşamba Saat 01:30 Edebiyat Kategorisine Yazıldı.

3 comments so far

İbrahim ARSLAN
 1 

Söylediğin gibi Fahri yeni birşey yapmak için benimde ne gelirse aklıma gece geliyor. Gündüzlerde niye düşünemez acaba insan, Niye şu sürekli koşuşturmaca, Ne zaman duraklayıp düşünücez.

Ekim 7th, 2009 at 17:55
Bekir Poyraz
 2 

Ben senin gece gece neden düşüncelere daldığını biliyorun dostum neyse sana bi ara özel olarak söyleyim…

Ekim 10th, 2009 at 09:56
Bekir Poyraz
 3 

Düşünmek,hayal etmek veya bir konu için dertlenmek güzeldir dostum…Dert olmazsa dermanını bulamazsın…Bu dert sende olmasa bu satırları da yazamazdın…

Ekim 12th, 2009 at 14:34

Lütfen Yorum Yaz

İsim
E-Posta Adresiniz
Websiteniz
Yorumunuz