9
Şub

Genç Batuhan 4 maçta Guiza’yı Geçti

   Yazar: Metin Topçu   Kategori: Spor

 

   Batuhan Karadeniz… Henüz 18 yaşında. Türk futbolunun gelecek vaad eden futbolcularından Batuhan, Beşiktaş’ta yeterli şansı bulamadığı için  Eskişehirspor’a kiralık olarak. gitti. Beşiktaş’ta ligin ilk yarısında sadece 1 maçta (Ertuğrul Sağlam’ın son maçı  olan Hacettepe maçı) ilk 11’de oynayan Batuhan Karadeniz, bu maçta Beşiktaş’ın ilk golünü atmıştı. İkinci yarının ilk 3 maçında Eskişehirspor’da ilk 11 şansı bulan Batuhan bu üç maçta rakip fileleri 4 kez havalandırarak 4 maçta toplam 5 gole ulaştı. Eskişehirspor’da neredeyse maliyetsiz oynayan Batuhan böylece Fenerbahçe’nin 17 milyon euroluk golcüsü Guiza’yı geride  bıraktı. Guiza’nın sadece 4 golü var. Üstelik, her maçta ilk 11 oynuyor, Millî Takımı’mızın golcüsünü yedek kulübesine mahkum ederek. Ülkenin parasına mı acırsın, Semih’in körelmesine mi? Yazık!.. Çok yazık!..

   ***

    Gelelim Batuhan’ı kiralık veren Mustafa Denizli’ye. Ertuğrul Sağlam’ın son maçı olan Hacettepe maçını Lig Tv’de yorumlarken Batuhan’ın golünden sonra “Batuhan niye ilk 11 oynamaz bugüne kadar?” diyen sen değil miydin? Peki ey Denizli! Sen niye Batuhan’ı bırak ilk 11 oynatmayı son 5-10 dakikada bile oyuna almayı düşünmedin? Şimdi Batuhan Eskişehir için o golleri attıkça, Fatih Terim tarafından Millî Takım’a çağırıldıkça neler düşünüyorsun? Ve bugün gelinen noktada Beşiktaş Konyaspor karşısında hücumda hiçbir etkinlik gösteremezken Batuhan Eskişehirspor’u sırtlamaya devam ediyor.

    Ama Mustafa Denizli büyük hocadır, kariyerli hocadır, vardır bir bildiği. Yine de ben Ziya Paşa’nın diliyle seslenmek istiyorum kendisine: “Sen herkesi kör âlemi sersem mi sanırsın?”

Spread the love

Tags: ,

Bu Yazı 9th Şubat 2009 Pazartesi Saat 01:37 Spor Kategorisine Yazıldı.

Bir Yorum

hava
 1 

hadi batuhan forvet luganonun golsayısının guizayı geçmesine ne diyeceksiniz

Şubat 15th, 2009 at 12:49

Lütfen Yorum Yaz

İsim
E-Posta Adresiniz
Websiteniz
Yorumunuz