16
Ara

SAİM METİN KİMDİR?

   Yazar: Doğan ÖZÇELİK   Kategori: Genel Güncel

8952090_0.jpg  

     Tahminen üç hafta önce Saim Metin Bey’in MEHMETİN ŞİİR’İ (bazı kaynaklarda “Seni Seven Mehmet’in” olarak geçmekte) enfes şiirini sizlerle paylaşarak yorumlarınıza açmıştım. Sevinerek belirtmeliyim ki şiir hakkında yorum yapanlar benim düşündüğüm gibi olumlu yaklaşmışlar şiire.

          Sonra toplum olarak sanatkarlara ne kadar az değer verdiğimiz geldi aklıma. Kendime de kızdım şiirini beğendiğin bir kişiye bu kadar kayıtsız nasıl kalırsın diye. Ve başladım SAİM METİN Bey’in hayatını aramaya internetin uçsuz bucaksız sayfalarında. Evet tarih yalnızca ve yalnızca tekerrürden ibaretmiş. Bir büyüğümüzü daha tarihin parlak sayfalarına gömmüşüz. Hayvanların çıkardığı kötü seslere bile yer verilmişken şiirleri -okuyanların büyük kısmı- beğenilen bir şairin hayatına dair bir kaç silik nottan başka birşey yoktu… Yazık… Ayıp… Günah…

         Hı bir resmi vardır umuduyla gezdim o da yoktu. Yalnız bir sitede ikinci el bir kitabının satışı vardı. Üstelik iki lira….

           Bilmem ağlasam mı ağlamasam mı …

Spread the love

Tags: , , ,

Bu Yazı 16th Aralık 2008 Salı Saat 20:21 Genel Güncel Kategorisine Yazıldı.

2 comments so far

Bilal Günal
 1 

Bu şiir öğretmenlik mesleğinin ne kadar önemli olduğunu işaret ediyor.Ayırmclık,tarafgirlik,,gereksiz, verilen ödevin öğrenci gözüyle nasıl değerlendirildiğni iyi anlamamız lazım.

Kasım 15th, 2009 at 08:17
meral
 2 

http://www.saimmetin.com/?syf=mainPage

web sayfasıda var
bır sey sormak ıstersenız adresım var

Haziran 24th, 2010 at 14:15

Lütfen Yorum Yaz

İsim
E-Posta Adresiniz
Websiteniz
Yorumunuz