22
Kas

Alex Çelişkisi

   Yazar: Metin Topçu   Kategori: Spor

 

  Fenerbahçe bugün Ankaragücü karşısında gol bulamadı ve karşılaşma 0-0 sona erdi. Aslında bu ifade Ankaragücü’ne haksızlık oldu. Golü bulamayan taraf Fener değil, Ankaragücü’ydü çünkü.

    Kafama takılan bir mesele var Fenerbahçe ve Alex ile ilgili. Fenerbahçe’nin en iyi oyuncusu kim? Herhalde hemen hepimizin bu soruya vereceği cevap belli: Alex. Alex’in oynadığı dönemlerde Fenerbahçe Alex’in neredeyse tek başına gayretleriyle bir kaç maç kazandı ve takımın genelindeki uyumsuzluktan 16 puan kaybetti. Herkesin düşüncesi Alex de olmasa bu takımın tamamen mahvolacağıydı. Ama aksi oldu. İlk maç Alexli kadroyla Arsenal’den 5 yiyen Kanarya, Arsenal’le Londra’da berabere  kaldı Alexsiz kadrosuyla. Alex’in olmadığı diğer 2 maçta ezelî rakibi Galatasaray’ı 4-1, lig ikincisi Ankaraspor’u 2-0 yendi. Alex sakatlıktan kurtulunca ise ilk maçta ligin 15.si Ankaragücü’nü yenemedi. Ancak bütün bu kayıplarda Alex yine Fener’in en iyi futbolcusuydu.

      Biri bana bu çelişkiyi açıklayabilecek mi?

Spread the love

Tags: , ,

Bu Yazı 22nd Kasım 2008 Cumartesi Saat 21:29 Spor Kategorisine Yazıldı.

2 comments so far

bekir poyraz
 1 

Kardes paradoksun türkçesi yok mu.yav kardeşim ne böyle yabancı dil hayranlığı….türkçe konuşalım lütfen.içinde PARA kelimesi geçince daha cazip geliyor sanırım… :-))

Kasım 23rd, 2008 at 12:19
 2 

Bekir bey! Yorumunuz üzerinde tekrar düşündüm. Ve çelişki kelimesinin buradaki durumu ifade edebileceğine kanaat getirdiğim için paradoks ifadesini çelişki olarak değiştirdim. Eleştirinizle bize yol gösterdiğiniz için teşekkürler.

Kasım 23rd, 2008 at 14:04

Lütfen Yorum Yaz

İsim
E-Posta Adresiniz
Websiteniz
Yorumunuz