18
Kas

Youtube Ne Zaman Açılacak

   Yazar: Metin Topçu   Kategori: Genel Güncel, Web Bilgisi

   

   Youtube’ye erişemeyen nadir ülkelerden biriyiz. Gerçi youtube çeşitli siteler vasıtası veya bazı ayarlarla ziyaret edilebiliyor. Yani yasağın bu açıdan da ne kadar mantıksız olduğu âşikâr. Aslında bu mantıksızlıktan öte teknoloji ve bilişim çağında Türkiye’nin koyduğu böyle bir yasak bizim için utanç verici bir şeydir. Değişen dünyaya bir türlü uyum sağlayamayan yasakçı zihniyetten kurtulmadan nasıl ilerleyeceğiz?

    Youtube ne zaman açılır bilmem ama onun açılması da sorunu çözmez bence. Asıl kafaların değişmesi lazım. Koyulan bu anlamsız yasaklar bir fayda getirmediği gibi insanları kuralları çiğnemeye alıştırıyor. Çünkü bir çok site aracılığıyla youtube’a girmek mümkün. 

        Bu ülkede insanlar istediği videoya en kolay ve yaygın yoldan erişme gibi basit bir hak konusunda bile yasakla karşılaşıyorsa, özgür düşüncenin gelişmesini, fikrî bir tekamülün (gelişmenin) olmasını teşvik etmesi gereken kişiler bunu engellemek için uğraşıyor demektir. Umarım başaramazlar! Çünkü bir ülkenin geleceği herşeyden önce zihinlerin açık, berrak; ufukların geniş olmasına bağlıdır. 

                     Metin Topçu

Spread the love

Tags: , ,

Bu Yazı 18th Kasım 2008 Salı Saat 01:34 Genel Güncel, Web Bilgisi Kategorisine Yazıldı.

Lütfen Yorum Yaz

İsim
E-Posta Adresiniz
Websiteniz
Yorumunuz