26
Eki

Yeşil Bursa! Ne Çabuk Sarardın Soldun

   Yazar: Metin Topçu   Kategori: Spor

   

    Bu sene bir turuncu forma modası başladı ki sormayın. Turuncu çok güzel bir renk ama sonradan eklenen takımlarda çok yapmacık duruyor.

    Önce Galatasaray’da gördük turuncu formayı. Turuncu formanın üstüne forma numarası ve ismi kırmızı ile yazmak da dahice bir buluş doğrusu. Böylece hakemler futbolcuya kart göstereceği zaman futbolcunun kamufle olmuş forma numarasını görmekte çok zorlanacaklar(!) Taraftar mı? Onlar görmese de olur.

      Bursa yemyeşil bir şehir. Bursa’da maçı maraton tribününden izlerseniz yemyeşil Bursaspor tribünlerinin karşıdaki yemyeşil dağlarla müthiş bir kompozisyon oluşturduğunu görürsünüz. İşte bu, “Yeşil Bursa”nın fotoğrafıdır. Bursa’nın ruhunu ne güzel yansıtır bu kare.

         Ama dün Kadıköy’de, Fenerbahçe karşısında Bursaspor’un formasını görünce sadece oyun olarak değil, görüntü olarak da ne kadar sararıp solduğunu gördüm. Niye Werder Bremen’e özenip imajını bozdun. Sana kimler n’etti Bursa’m! Neden sarardın soldun böyle!

Spread the love

Tags: , ,

Bu Yazı 26th Ekim 2008 Pazar Saat 12:40 Spor Kategorisine Yazıldı.

2 comments so far

osmangenc
 1 

Evet haklısın turuncu forma Bursaspor’a yakışmamış.Ama Bursa yeşil bir şehir sözüne katılmıyorum.Eskiden öyleymiş.Tophane’den Bursaya baktığım zaman ben kızıllık görüyorum.O yüzden Bursaspor yönetimi turuncu rengi seçmiş olabilir.Yakında turuncu koyulaşır kızıl olur.Yeşil Bursa oldu Kızıl Bursa…

Ekim 26th, 2008 at 12:54
osmangenc
 2 

Yeşil görmek istersen Doğu Karadenizi,özellikle RİZE’yi görmeni isterim. RİZE Süper Ligde olsaydı gözün yeşil ve mavi tonu birarada görürdün.Ah RİZESPOR.(Ne demek istediğimi anlamışsındır.)

Ekim 26th, 2008 at 12:59

Lütfen Yorum Yaz

İsim
E-Posta Adresiniz
Websiteniz
Yorumunuz