21
Eki

“Çocuklarla Dolu” Arsenal Oyunuyla Göz Kamaştırıyor

   Yazar: Metin Topçu   Kategori: Genel Güncel, Spor

   

   Şampiyonlar Ligi’ndeki temsilcimiz Fenerbahçe’nin bu akşam karşılaşacağı Arsenal genç ve dinamik oyuncularının ortaya koyduğu seyir zevki ve oyun kalitesi yüksek futboluyla dikkat çekiyor.

   Taktik dehasının yanında sivri çıkışlarıyla da sık sık gündeme gelen Chelsea’nin eski, İnter’in yeni teknik direktörü Jose Mourinho, sezon başında yaptığı bir açıklamada: “Arsenal’i izledim. İyi bir takımları var ancak tecrübeli oyunculardan oluşan grup bir hayli az. Diğer grup ise çocuklarla dolu. Yetenekleri elbette var ancak Arsenal kadrosu şampiyonluk kazanmak için gerekli olan derinliğe sahip değil.” ifadelerini kullanmıştı. Mourinho’nun Arsenal’in genç kadrosu için kullandığı “çocuklarla dolu” ifadesi oldukça ses getirmişti.

     Arsenal’de tecrübeli futbolcu sayısı az olsa da Arsene Wenger gibi tecrübeli ve pozitif bir futbol oynatan bir teknik adam, elindeki bu genç kadrodan maksimum faydayı almasını biliyor ve ortaya seyir zevki yüksek bir takım çıkartıyor. Üstelik genç dediğimiz oyuncuların bir çoğu da bir çok tecrübeli isme bedel futbolcular. Fabregas, Nasry, Adebayor, Walcott gibi genç yıldızları hangi teknik direktör takımında görmek istemez ki.

    Bu akşam Fenerbahçe formda ve dinamik bir Arsenal ile karşılaşacak. Eğer Fenerbahçe bu Arsenal’i yenmeyi başarırsa üzerindeki kara bulutları dağıtma yolunda büyük mesafe kat eder. Aksi bir sonuçta ise Aragones Dede’nin tazminat parasını cebine koyup İspanya’ya dönüşü tahmin edilenden de yakın olacak.

Spread the love

Tags: , ,

Bu Yazı 21st Ekim 2008 Salı Saat 13:14 Genel Güncel, Spor Kategorisine Yazıldı.

Bir Yorum

bekir poyraz
 1 

metin bey katılıyorum dize.izleyenler bilirler arsenal özellikle grup maçlarında çok etkili oynuyor ama bunu kupa alma başarısına taşıyomıyor ne yazık ki.AESEN WENGER ARTIK ARSENAL WENGER oldu bence.yıllardır o takımı yönetiyo.kalbimiz fenerle ama arsenal çok zor bi takım.metin bey yakında bu takımda ARDAYI da görürüz inşallah….

Ekim 21st, 2008 at 16:04

Lütfen Yorum Yaz

İsim
E-Posta Adresiniz
Websiteniz
Yorumunuz