5
Haz

Oscommerce Tema Düzenleme

   Yazar: ?brahim ARSLAN   Kategori: Web Bilgisi

Temmuz ayında bir abimiz için açacağımız oyuncak satış sitesi için internette biraz site scripti araştırması yaptım. hemenal kolaymağaza oscommerce gibi birkaç yerden site scripti baktım. Hemenal kolaymağaza hazır sistemi template ve kullanım olarak çok güzel fakat özellikleri inceleyince birşey dikkatimi çekti. Bu sistemlerde bantlar niye bu kadar küçük olur? Bir kişi alıp bu sistemi kursa bence çok fazla büyüyemez. (Tabi benım gibi işi büyük düşünüyorsanız. Ama ben yolumu bulacak kadar kazanayım diyorsanız orası başka).

Niye derseniz? İnternette belirli bir yol almış ve ziyaret/alışveriş bilgilerini veren birkaç sitenin istatisliklerine bakacak olursak. Ziyaret başına alışveriş yüzdesi % 5 ille %1 arasında değişiyor.( Hızlıal hediyedenizi verileri). Yani sitenize 100 kişi gelecek 5 kişi veya 1 kişi alışveriş yapacak, ve ortalama 97 kişi resimlere bakacak sayfalarda gezecek ve sizin bant sınırınızdan yiyecek. Ziyaretçi sayınız 1000 i aşınca bence bu bant 15 gün olmadan biter ve kar marjı yüksek birşey satmıyorsanız. Sizede birşey kalmaz ama ürünleriniz yükte hafif pahada ağırsa diyecek birşeyim yok.

Gelelim oscommerce ‘ye; 02 Haziran 2008 Coyuncak.com aldım kurdum. Ama default tema biraz sıkıcı, internette forumlarda oscommerce tema arasamda  ücretsiz pek değer birşey bulamadım ve birçok kişininden bu dertten yakındığını gördüm. Anlaşılan o ki herkes birşeyler yapmak istiyor ama kimse para vermek istemiyor. Oscommerce.com.tr de site sahipleri server masraflarından bahsetmiş ama kurulum yapan birçok kişinin umrunda değil, ve bizim ülkemizde kimse ücretsiz birşeyler yapalım diyenlerin arkasında durmuyor, sonrada biz niye teknoloji üreten bir ülke değiliz diye sorgulayıp duruyor. Bende bu seveblerden dolayı öğrenciyiz iş başa düştü deyip kaşladım kırtıklamaya temayı, ve baktım ki güzel birşeyler meydana çıkıyor, hem öğrenirim hemde kafama göre düzenlerin diyerek devam etmeye başladım. İnşallah en yakın zamanda da siteyi açarız, ve online alışveriş dünyasında yerimizi alırız.

Herkese iyi günler esen kalın.

Spread the love

Tags: , , , , , , , ,

Bu Yazı 5th Haziran 2008 Perşembe Saat 15:15 Web Bilgisi Kategorisine Yazıldı.

Lütfen Yorum Yaz

İsim
E-Posta Adresiniz
Websiteniz
Yorumunuz