27
Şub

Cimbom Hayatî Dönemeçte

   Yazar: Metin Topçu   Kategori: Spor

   

 Yabancı oyunculardan bir süre mahrum oynayan Galatasaray, 11 yerli oyuncusuyla çok iyi bir seri yakalamıştı. Tâ ki Leverkusen maçına kadar. Galatasaray’ın ilk maçtaki güzel futbolundan sonra böyle farklı bir mağlubiyeti kimse beklemiyordu.  Ardından ligin dibine demir atmış Kasımpaşa’ya Ali Sami Yen’de mağlup olmak ikinci bir şoktu Sarı-Kırmızılılar için. Yoksa Kalli’nin sene başından beri yaptığı garip uygulamaların bedeli yavaş yavaş ödeniyor mu?

     Feldkamp maalesef Galatasaray’a bir Avrupa takımı vizyonu kazandıramadı. Leverkusen maçının ilk  25 dakikasındaki gollerin bir iş kazası olduğunu düşünenlere Sion maçını hatırlatmak yeter sanırım. Sion’a karşı da film aynen başlamıştı. Şükür ki o zaman rakip güçsüzdü ve Galatasaray daha sonra bulduğu gollerle farkı indirmiş , İstanbul’da da işi bitirmişti. Gruptan nasıl çıktığı ise herkesin mâlumu. Üstelik gayet basit bir gruptan. Zira o gruptan çıkan diğer iki takım Bordeaux ve Helsingborg da tıpkı Galatasaray gibi sonraki turda elendiler. “Avrupa Fatihi” Galatasaray’ın Gerets ve Kalli dönemlerinde Avrupa’da yaşadığı hüsran karşısında hayıflanmamak elde mi?

     Feldkamp’ın Galatasaray’ının ligde şu ana dek iyi bir performans sergilediğini söyleyebiliriz. Ancak son iki şoktan sonra bundan sonrası için emin konuşabilmek kolay değil. İşte tam bu arada Galatsaray’ın 4 gün arayla ezelî rakipleri Fenerbahçe ve Beşiktaşla iki kritik maçı var. Bu iki maç ve sonrasındaki Kayserispor maçı için Galatasaray’ın tamam mı devam mı mücadelesi desek abartmış olmayız sanırım. Bu maçların kazanılması durumunda Galatasaray çok büyük bir avantaj elde edecek. Üçü birden kaybedilirse de 10 gün sonra Kalli’nin gittiğini bile görebiliriz. Ancak bana içimden bir ses Galatasaray’ın bu süreçte olumlu ve olumsuz sonuçları birarada yaşayacağını ve tamam mı devam mı mücadelesinin lig souna dek süreceğini söylüyor. Bakalım zaman ne gösterecek.

                                                              Metin Topçu

                                             

  

Spread the love

Tags: ,

Bu Yazı 27th Şubat 2008 Çarşamba Saat 11:18 Spor Kategorisine Yazıldı.

Bir Yorum

ggg
 1 

gsaryım canım benim.
gene de şampiyon olacaksın.
sen şampiyon olacaksın
kupaları alacaksın
sen sevmeye yakışırşın
seni sevmeyen ölsün.

Şubat 27th, 2008 at 11:39

Lütfen Yorum Yaz

İsim
E-Posta Adresiniz
Websiteniz
Yorumunuz