20
Şub

Radyo-Televizyon

   Yazar: feyza   Kategori: Genel Güncel

RADYO TELEVİZYON VE SİNEMA BÖLÜMÜ

Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü Türkiye’de kitle iletişim yayıncılığı alanında nitelikli ve yaratıcı bireyleri yetiştirmeyi öncelikli hedef olarak kendisine belirlemiştir.Bu nedenle Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü akademik ve mesleki uygulamaların iç içe geçtiği bir eğitim programını uygulamaktadır.
Bölüm  uygulamaya yönelik derslerde  radyo ve televizyon program yapımcılığı ve yayıncılığı açısından zengin  teknik altyapısını da kullanmaktadır.
Öğrenciler mezun olduktan sonra çalışmayı düşündükleri alanda uzmanlaşmaya yönlendirilmekte, seçmeli dersleri radyo programcılığı, TV programcılığı, radyo-TV haberciliği ve TV gazeteciliği, ,TV reklamcılığı, grafik tasarım, fotoğraf ya da film ile iletişim çalışmaları ağırlıklı olmak üzere seçebilmektedir. Tüm bu uzmanlaşmaya yönelik dersler ardışık bloklardan oluşmaktadır

           FEYZA KAPLAN

Spread the love
Bu Yazı 20th Şubat 2008 Çarşamba Saat 01:54 Genel Güncel Kategorisine Yazıldı.

3 comments so far

 1 

Vermiş olduğunuz bilgilerden dolayı teşekkür ederim feyza hanım, öss sınavına girip bu bölümü seçmek isteyen arkadaşlarımız için çok yararlı olacaktır.

Şubat 25th, 2008 at 18:32
feyza
 2 

rica ederim.. bu bölümü seçmek isteyen radyo-tv dalına merak eden arkadaşlara yararlı olacağını umuyorum

Mayıs 14th, 2008 at 16:45
selim
 3 

Sizinle tanışmayı çok isterdim. Eğer ankara’ya yolunuz düşerse kesin beklerim. Bende sinema ile ilgileniyorum hatta bir kaç kısa fim projem var. Belki yardımınız dokunur.

Mayıs 22nd, 2010 at 08:50

Lütfen Yorum Yaz

İsim
E-Posta Adresiniz
Websiteniz
Yorumunuz