19
Şub

Dünya Platforumunda Türkiye Stadyumları

   Yazar: faruk   Kategori: Spor

 

Malum, son yıllarda Şükrü Saraçoğlu Stadyumu ve Atatürk Olimpiyat Stadyumu ile epey güzel stadyumlarımız olduğunu zannediyoruz.

   Fakat durum hiç de öyle değil. Dünyanın en güzel stadyumlarıyla Atatürk Olimpiyat Stadyumu’nu kıyasladığımızda Stadyumumuzun epey kötü olduğunu görebiliriz. ulaşımı bir taraf bırakalım. üstünün açık olması stadyumu kötü kılan nedenlerden bir tanesi

  Gelelim Şükrü Saraçoğlu’na. Epey güzel bir stadyum ama dünya klasmanında dudak uçuklatan bir durumu da yok. Amasterdam Arena, Schalke Arena, Allianz Arena ve İngilrtere’deki stadyumlar yanında çok da mükemmel değil. Ama kötünün en iyisi. Diğer stadyumlarımızı anlatmaya  zaten gerek yok. 

   Ligimizde seyirci azlığının en büyük nedeni stadyumların kötü olmasıdır. Başka bir neden aramaya gerek yok sanırım.

Spread the love
Bu Yazı 19th Şubat 2008 Salı Saat 08:53 Spor Kategorisine Yazıldı.

Bir Yorum

İhsan
 1 

Yeni federasyon başkanı Hasan Doğan stadlarımızın iyileştirilmesi ve standartlarının yükseltilmesi hususunda adımlar atacaklarını söyledi. Haluk Ulusoy, özellikle ikinci döneminde federasyon başkanlığını milli takımın kulüp başkanlığı ve futbol kulüpleri arasında lobisini güçlendirmeden ibaret gördüğü için tesisleşme ve standartların yükseltilmesi konusunda doğru dürüst adım atmadı. İnşaallah yeni başkan bu konuda hatırı sayılır bir çalışma gerçekleştirir. Futbolumuzun önemli bir sorununa parmak bastığı için Faruk Bey’e teşekkür ederim.

Şubat 19th, 2008 at 12:39

Lütfen Yorum Yaz

İsim
E-Posta Adresiniz
Websiteniz
Yorumunuz