10
Şub

Hangi Takımlar İpi Göğüsler (Tahminlerim)

   Yazar: Metin Topçu   Kategori: Spor

liverpool1.jpg

ALMANYA: Bayern Münih. Bu takım bu haliyle Alman Ligi için fazla. B.Münih,  güçlü kadrosu ve yakaladığı havayla şampiyonluğu rahat kazanır.

FRANSA: Lyon. Son altı yılın şampiyonunun 7. şampiyonluğunu da zorlanmadan kazanacağı düşüncesindeyim.

HOLLANDA: Zaten şimdiden arayı açmış PSV şampiyon olacaktır.

Ä°NGÄ°LTERE: Arsenal. En iyi kadro ve göze en hoÅŸ gelen futbol Manchester’da. Ancak Arsene Wenger genç oyunculardan çok iyi bir takım oluÅŸturdu. Arsenal’in Åžampiyonlar Ligi’nde bu kadroyla iÅŸi zor olsa da ligde Manchester United’ı geçip ÅŸampiyon olacağını düşünüyorum.

İSKOÇYA: Her yıl olduğu gibi Celtic ve Glasgow Rangers çekişiyor.  Celtic 4 puan geride. Ancak ben tecrübeli kadrosundan dolayı mutlu sona onları daha yakın görüyorum.

Ä°SPANYA: Real Madrid. Barcelona’nın kadrosu çok güçlü, sayrine doyum olmaz oyuncuları var. Ancak burada da daha “takım” olabilmiÅŸ Real Madrid ipi göğüsleyecektir. Schuster gerçekten -hiç beklemediÄŸim ÅŸekilde- çok baÅŸarılı.

İTALYA: Zaten İnter almış başını gidiyor. Fazla yoruma gerek yok sanırım. İkinci olurlarsa büyük sürpriz olur.

TÃœRKÄ°YE: Ne mutlu ki Avrupa’nın en çekiÅŸmeli ligi bizde. Sivasspor’a pek ÅŸans vermiyorum. DiÄŸer 3 takım da sene sonuna dek büyük çekiÅŸme yaÅŸayacak. BeÅŸiktaÅŸ, rakipleriyle Ä°nönü’de karşılaÅŸacak. Fenerbahçe ve Galatasaray’ın Avrupa maçlarıyla yıpranabileceÄŸini de düşünürsek -çünkü kadroları üç kulvarı kaldırmada zorlanabilir- ben puan dezavantajına raÄŸmen BeÅŸiktaÅŸ’ı bir adım önde görüyorum. Ancak tekrar söylüyorum: Ligimizde bu yıl müthiÅŸ rekabet var. Hiçbir sonuç sürpriz olmaz.

ÅžAMPÄ°YONLAR LÄ°GÄ°: Liverpool. Ä°ngiltere’de kötü olsalar da Åžampiyonlar Ligi’nde baÅŸka oynuyorlar. Anfield Road’dan rakiplerinin kolay çıkabileceÄŸini zannetmiyorum. Belki bir Ä°ngiliz takımı çıkarsa sorun oluÅŸturabilir Liverpool’a. Ama benim favorim Liverpool. Sürpriz adayımsa Sevilla. Daha önce de belirttiÄŸim gibi Fenerbahçe’nin ikinci turda Sevilla’ya eleneceÄŸini düşünüyorum maalesef.

UEFA KUPASI: Bayern Münih. Çok iyi bir kadro, iyi bir takım oyunu ve keyif verici bir futbol. Bu sene Şampiyonlar Ligi’nde onları izleyememek büyük ÅŸanssızlık futbolseverler için. UEFA Kupası’nda favorim Bayern Münih. Galatasaray’ın Leverkusen karşısında ÅŸansı %50. Temsilcimizin bu turu geçerse bir sürpriz yapabileceÄŸi düşüncesindeyim. Kolay deÄŸil ama, umarım 2000’deki baÅŸarılarını tekrar ederler.

EURO 2008: Turnuvaya daha 4 ay var. Ligler bitince turnuvaya dair fikirlerimi bu sitede açıklayacağım zaten. Bir tahminde bulunmak için henüz erken. Ben de sabırsızlıkla bekliyorum 7 Haziran’ı.

METİN TOPÇU

Spread the love

Tags: , , , ,

Bu Yazı 10th Şubat 2008 Pazar Saat 13:07 Spor Kategorisine Yazıldı.

4 comments so far

 1 

Ya bizdekide çekişmeli gibi görünüyor ama hep sonunda ipi göğüsleyen 3 takım. Anlamadım gitti acaba ölünceye kadar şampiyon bir anadolu takımı görecekmiyim bu yaşımdan sonra.

Şubat 11th, 2008 at 06:09
 2 

Tabikide bu maç fb nin ve şampıyon fb olacak mecbur

Nisan 27th, 2008 at 11:44
umut
 3 

ispanya la liga da birinci real madrid olur takım son 3 yılın şampiyonu real madridden güçlü adam gitmiyor güçlü adam geliyor.real madride dur diyen tek takım barcelona ama oda artık çok güçsüzlendi messi ronaldinho eto gitti real madrid şampiyon

Haziran 21st, 2008 at 12:30
umut
 4 

şampiyon chelsea chelsea çok güçlü bir takım ona manchester unıted arsenal liverpool dur diyebilir ama bunlardan sadece birinde 1 puan toplarsa şampiyon chelsea

Haziran 21st, 2008 at 12:35

Lütfen Yorum Yaz

İsim
E-Posta Adresiniz
Websiteniz
Yorumunuz